RVO roept nieuwe subsidie voor energiehubs in het leven
Terug
Met behulp van de nieuwe subsidie Onderzoek Energiehubs kunnen ondernemingen kijken of zij slim energie kunnen gebruiken in een energiehub. De Rijksdienst voor Ondernemingen (RVO) geeft aan dat de subsidie later dit jaar te gebruiken is.
Bij de RVO zijn tussen de 400 en 500 initiatieven voor energiehubs bekend. Veel partijen uit die projecten willen samenwerken met netbeheerders, maar die hebben weinig tijd om iedereen te helpen. Met de nieuwe subsidie kunnen ondernemingen vooraf een beter en haalbaar plan maken. Netbeheerders hebben op hun beurt dan weer meer tijd om de kansrijke projecten te ondersteunen.
De projecten die subsidie ontvangen kunnen die verder gebruiken voor een groot verkennend onderzoek voor het opzetten van een energiehub. Ook kan de subsidie gebruikt worden om een al bestaande energiehub uit te breiden. De subsidie is voor samenwerkingen met minimaal 3 ondernemingen die een grote elektriciteitsaansluiting (aansluiting groter dan 3x80 ampère) hebben. Ondernemingen met interesse kunnen tot 28 juli hun mening geven over de plannen.


























