ACM wil dat netbeheerders maatregelen tegen netcongestie beter naleven
26.11.2025 Sjoerd Rispens

Netbeheerders lopen achter met het invoeren van maatregelen tegen netcongestie. Dat meldt de Autoriteit Consument en Markt (ACM).
De ACM heeft de afgelopen jaren een breed pakket aan maatregelen opgesteld om de problemen op het volle stroomnet aan te pakken. De maatregelen zijn bedoeld om bedrijven te stimuleren het net efficiënter te gebruiken. Mede omdat bedrijven dit niet goed naleven, blijft de wachtrij voor het stroomnet groot.
“Ook ziet de ACM dat meerdere netbeheerders onvoldoende inzicht hebben in het gebruik van hun netten om nieuwe flexibele contractvormen effectief aan te bieden. Om te zorgen dat netbeheerders de achterstanden wegwerken, legt de ACM netbeheerders een verbeteropdracht op.”
Om verbetering te bewerkstelligen moeten netbeheerders voor 6 februari 2026 een plan inleveren. Hierin moeten zij vastleggen hoe en wanneer de maatregelen tegen netcongestie worden ingevoerd en hoe ze voor voldoende inzicht in het gebruik zorgen. De ACM gaat hier met elke netbeheerder bestuurlijke afspraken maken en controleert ook de voortgang.





























