Meer stimulans voor lokaal realiseren energiehubs
08.10.2024 Evelien Schreurs

Het Stimuleringsprogramma energiehubs moet provincies helpen bij het organiseren van energiehubs. Daarmee moet het opzetten van energiehubs sneller en makkelijker worden. Het programma is opgezet door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in opdracht van het ministerie van Klimaat en Groene Groei.
In een uitvoeringsagenda maken provincies afspraken met gemeenten, netbeheerders en regionale ontwikkelmaatschappijen. Vanuit het Stimuleringsprogramma energiehubs krijgen de provincies hulp met het opstellen van deze afspraken, zoals de voorwaarden waar een energiehub aan moet voldoen om steun te krijgen en de manier waarom de provincie de samenwerking organiseert.
Verder zal het Stimuleringsprogramma energiehubs de ontwikkeling van energiehubs aanmoedigen, de ontwikkeling van energiehubs in kaart brengen en maandelijkse ontmoetingen organiseren voor partijen die werken aan de ontwikkeling van energiehubs.
Voor het project is 166 miljoen euro beschikbaar voor de periode 2024 tot 2030. Daarvan is 85 procent bedoeld voor de provincies en 15 procent voor het ontwikkelen, delen van kennis en verbeteren van de mogelijkheden voor de landelijke ontwikkeling van energiehubs. Dit budget is dus bedoeld voor het stimuleren en begeleiden van het opzetten van energiehubs, de kosten voor het realiseren van de energiehub betalen de betrokken partijen zelf.





























