Aanvraag Noodfonds Energie start in januari 2027
Terug
Huishoudens met een laag inkomen en een hoge energierekening kunnen vanaf 4 januari 2027 opnieuw een aanvraag indienen bij het Noodfonds Energie. De aanvraagperiode loopt tot en met 7 mei 2027.
Dat schrijft minister Hans Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid dinsdag 29 september aan de Tweede Kamer. Het kabinet stelt bijna 200 miljoen euro beschikbaar voor het noodfonds. Naar verwachting kunnen circa 500.000 huishoudens gebruikmaken van de regeling.
Het noodfonds houdt bij de beoordeling rekening met de hogere energieprijzen in 2027. Daarmee wil het kabinet voorkomen dat huishoudens financiële steun mislopen. Aanvragers horen binnen enkele weken hoeveel steun zij krijgen en wanneer die wordt uitgekeerd.
Huishoudens ontvangen minimaal 120 euro en maximaal 1.800 euro. Vanaf donderdag 1 oktober kunnen mensen bij het Noodfonds Energie terecht met vragen over de regeling.


























